Co nowego u nas, czyli podsumowanie minionego weekendu

Trening open water

W miniony weekend nie próżnowaliśmy. Wiele się działo. A więc po kolei..

Wczoraj w JBL Triathlon Sieraków 2017 Artur Malec otwierał swój sezon triathlonowy. Celem było przetarcie i złapanie prędkości po znacznej pracy zimowo-wiosennej. Łupem padła ćwiartka IronMana, która była jednym ze sprawdzianów przed zbliżającą się połówką. Czas na mecie to 2:30.

Marek Hubko w Sierakowie wybrał start na dystansie ½, w celu sprawdzenia i porównania wyników z tamtego roku. Marek zgarnął całą pulę – złamane 5h i życiówka poprawiona o 18 min, czyli zakładany plan maksimum został zrealizowany. W sierpniu atakujemy Ironmana.

W 3. edycji Biegu Łomianek pierwszy na metę wbiegł nie byle kto, bo zwycięzca Wings For Live w Poznaniu – Tomasz Walerowicz. Jak poszło naszym? Poniżej reprezentacja Triathlon Serwis w kolejności zameldowania się na mecie:
44:05 Damian Szalewicz
45:22 Sebastian Hoffman
48:00 Katarzyna Strasz
50:27 Beniamin Schon
55:03 Małgorzata Markowska

Na szczególną uwagę zasługuje najmłodszy z uczestników Grzegorz Hoffman. Ścigając się na dystansie 400 m, zajął 6. miejsce. Gratulujemy!!!

W minioną niedzielę odbył się również nasz pierwszy klubowy trening open water na Jeziorze Kiełpińskim w Łomiankach. Grupa dziewięciu  śmiałków doskonaliła swoje umiejętności, zgłębiając tajniki pierwszej z triathlonowych konkurencji. Temat zajęć: “Jak przepłynąć założony przez organizatora dystans bez zwiedzania całego jeziora?”. Nawigacja, bo o niej mowa, to zmora większości początkujących zawodników. Jak płynąć prosto, kiedy i jak często wychylać głowę na kierunek i gdzie w tym wszystkim wziąć oddech, to tylko część  z omawianych wczoraj zagadnień. Treningi open water, które zainaugurowaliśmy w niedzielę, odbywać się będą cyklicznie. Tak więc… stay in touch…

 


Paweł Różański | brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polecane artykuły

Ja, Dorota

Ja Dorota - Ironman Kopenhaga

Pech i szczęście w jednym – Ironman Tallinn

Ironman Tallin

Ironman Austria okiem supportu

ironman austria